www.krzewy.pl
Aktualna oferta naszej szkółki

CHOINKI
Świerk pospolity / picea abies /
   Nasze małe choinki świerkowe. Film YouTube.
    tel 501 273332

   

Jedyny krajowy gatunek świerka od zamierzchłych czasów rosnący na terenie naszego kraju. Występuje u nas tylko na niektórych obszarach, w górach oraz w południowej i północno-wschodniej części niżu. Świerk pospolity rośnie szybko. Może być stosowany na szpalery osłonowe, wiatrochronne oraz na żywopłoty strzyżone. Lubi stanowiska słoneczne lub pół cieniste, osłonięte od silnych mroźnych wiatrów. Najlepiej czuje się w miejscach o dużej wilgotności powietrza. Korzystnie reaguje na częste zraszanie i podlewanie. Doskonale radzi sobie z nie sprzyjającymi warunkami zimowymi.
Najlepiej rozwija się na żyznych, wilgotnych i głęboko uprawionych glebach. Nieźle znosi lekkie, przepuszczalne podłoża. Wytwarza płytki, szeroko rozgałęziony system korzeniowy.
Gatunek rozmnażamy przez wysiew nasion.
Doskonale znosi przycinanie. Posadzony w rzędzie w słonecznym miejscu ogrodu, regularnie cięty i strzyżony, tworzy zwarte, zimozielone żywopłoty i szpalery. Znajduje zastosowanie w parkach i innych zadrzewieniach. Używany jest na osłony przed wiatrem i śniegiem.

Aktualna oferta naszej szkółki.

Super promocja - do 20% taniej.  ZAPRASZAMY !!!

CHOINKI - świerk pospolity (picea abies)
Sadzonki świerka pospolitego

CHOINKI - świerk pospolity, małe choinki świerkowe.

SADZONKI ŚWIERKA

 21-580 Wisznice   Wygoda 65    tel. 0-83 378-25-25    e-mail  [email protected]
Zapraszamy
Aktualna oferta naszej szkółki.